W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności. Czy zgadzają się Państwo na używanie plików cookies?

Zgadzam się        Nie zgadzam się

hidden
Od ziarenka do kaszki

Czy wiesz że...

W pierwszym miesiącu życia niemowlę śpi od 16 do 22 godzin na dobę – zasypia 7 i więcej razy i zazwyczaj przesypia bez przerwy nie więcej niż 3-4 godziny.

Od ziarenka do kaszki

Zboża BoboVita uprawiane z myślą o potrzebach dziecka

Warszawa, 30 marca 2017 r. – W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek. Odpowiedni klimat uprawy i ciągła kontrola jakości gleby. Starannie selekcjonowane nasiona, a do tego ponad 600 testów jakości każdej partii produktów. BoboVita troszczy się o zboża już od ziarenka – tak jak mama dba o swoje dziecko. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym konsumentom bezpieczne i odpowiedniej jakości kaszki, będące ważnym elementem urozmaiconego jadłospisu oraz istotnym źródłem energii.

Od ziarenka do kaszki •    Produkty zbożowe są ważnym elementem codziennej diety.
•    Te przeznaczone dla dorosłych mogą być nieodpowiednie dla niemowlęcia. Małe dzieci są szczególną grupą konsumentów – wymagają podawania im produktów spełniających odpowiednie normy.
•    BoboVita dba o proces produkcji od ziarenka do kaszki.
•    Kaszki BoboVita, przygotowane zgodnie z rekomendowanym sposobem przyrządzania, to pełnowartościowy posiłek – idealna kompozycja zbóż i mleka modyfikowanego – w wielu pysznych smakach.

Bezpieczny wybór

Mama dba o rozwijające się dziecko na każdym etapie 1000 pierwszych dni jego życia. Ta troska to również sposób żywienia dopasowany do potrzeb wrażliwego maluszka. W codziennym, zbilansowanym menu, zarówno dorosłych, jak i małych dzieci, ważne miejsce zajmują produkty zbożowe. Na co zwracać uwagę, kiedy chcemy je podawać dziecku? Kluczowa jest jakość i bezpieczeństwo. Zarówno kaszki zbożowe, jak i żywność przeznaczona specjalnie dla najmłodszych są produkowane z największą starannością, aby odpowiadały na ich potrzeby, a jednocześnie były bezpieczne – co jest ściśle określone prawem polskim i europejskim. To, co dobre dla dorosłych, nie zawsze jest odpowiednie dla małych dzieci, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczeń potencjalnie występujących w żywności, jak np. pozostałości pestycydów.

Uprawy z myślą o wyjątkowych potrzebach
W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek, dlatego BoboVita zna każdy etap drogi, jaki przechodzą produkty. Kontroluje proces produkcji od ziarenka do kaszki:
•    pola są wybierane ze względu na najbardziej optymalne warunki do uprawy zbóż, w tym klimat, temperaturę, nasłonecznienie i wiatr;
•    100% zbóż jest uprawianych w Europie, a większość z nich rośnie w południowej części kontynentu: Portugalii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech;
•    gleba jest stale kontrolowana, aby mieć pewność, że jest bezpieczna pod względem zawartości metali;
•    nasiona odpowiednich odmian są wyselekcjonowane i sprawdzone;
•    użycie środków ochrony roślin jest minimalizowane, aby uzyskać ziarna spełniające bardzo rygorystyczne wymagania, np. pod względem obecności pestycydów;
•    każda partia zbóż przechodzi nawet ponad 600 testów jakości;
•    wszystkie kaszki są produkowane w Polsce.

Kaszki BoboVita, przygotowane zgodnie z rekomendowanym sposobem przyrządzania, to pełnowartościowy posiłek – idealna kompozycja zbóż i mleka modyfikowanego – w wielu pysznych smakach. Receptury są dopasowane do wieku i etapu rozwoju dziecka:
•    dla niemowląt, dopiero poznających zboża, są one proste i bardzo delikatne,
•    dla maluszków, które w drugim półroczu życia są gotowe na nowe zboża,
•    dzieciom po 8. miesiącu życia można podawać warianty wieloowocowe oraz kaszki ze zbożami z pełnego przemiału.

„Troska mamy o delikatne, rozwijające się niemowlę jest wyjątkowa. BoboVita wie, jak wrażliwy, a  jednocześnie wymagający jest organizm dziecka, dlatego chce wspierać rodziców w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia maluszka. Dostawcy BoboVita troszczą się o zboża już od ziarenka – uprawiają je oraz selekcjonują z myślą o potrzebach niemowląt i małych dzieci. Dzięki temu kaszki BoboVita to bezpieczne i sprawdzonej jakości produkty, dopasowane do wyjątkowych potrzeb najmłodszych konsumentów” – tłumaczy Agnieszka Cebulska, Senior Brand Manager BoboVita.

Marka BoboVita oferuje kaszki zbożowe odpowiednie dla niemowląt w różnym wieku, w pełni odpowiadające na ich potrzeby, wynikające z etapu rozwoju, na jakim znajduje się dziecko. Dostępne są warianty mleczne, bezmleczne, glutenowe, bezglutenowe, bez dodatku cukru, a także zawierające zboża z pełnego przemiału. Więcej informacji na www.bobovita.pl.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. kaszki, obiadki, zupki i deserki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie  www.bobovita.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych, wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 Nutriflor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra+, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 Nutriflor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).


Więcej informacji udzielają:

Karolina Papuć
Biuro Prasowe NUTRICIA Polska
ALERT MEDIA Communications
tel. (22) 546 11 00
tel. kom: 601 501 914
e-mail: nutricia@alertmedia.pl

Marta Wojciechowska
Kierownik ds. Public Relations
NUTRICIA Polska Sp. z o. o.
tel. (22) 55 000 50
tel. kom: 504 996 787
e-mail: prasa@nutricia.com.pl

Raport społeczny
Nasze wartości i misja
Nasze wartości i misja